vintage w łazience

Remontujesz łazienkę i zastanawiasz się w jakim stylu ją urządzić? Uwagę powinieneś z pewnością zwrócić na styl vintage. To idealna opcja dla osób, które poszukują ponadczasowych rozwiązań. Jeśli należysz do grupy, które są fanami tego stylu, ale nie do końca wiesz jak zaaranżować wnętrze w ten sposób to poniżej znajdziesz cenne wskazówki, które Ci to ułatwią!
Łazienka w stylu vintage przeznaczona jest głównie dla domowników, którzy lubią się wyróżniać. Co prawda mówimy tu głównie o elegancji i szyku, ale warto zaznaczyć, że tak urządzone wnętrze przykuwa uwagę. Styl ten łączy różne przeszłe style. Dzięki temu wybierając meble łazienkowe i inne dodatki możemy być pewni, że idealnie będą one komponowały się w wersji eleganckiej, jak i mniej zobowiązującej.

Kolorystyka w stylu vintage

W łazience w stylu vintage dominują przede wszystkim jasne kolory. Podstawą jest tutaj biel. Stąd też przeglądając inspiracje najczęściej natkniemy się na pomieszczenia, które całe są białe. Chcąc nadać nieco „cieplejszego” akcentu możemy zdecydować się na dodatkowe kolory – powinny być one niezwykle stonowane, a mogą nimi być turkusowy, różowy czy niebieski. Sprawdzi się tu także zieleń czy brąz. W przypadku tych dodatkowych odcieni należy być niezwykle ostrożnym, by dodając je do łazienki nie uzyskać odwrotnego efektu od tego, który docelowy chcemy otrzymać.

Będąc w tematyce kolorystyki należy jeszcze wspomnieć o totalnej klasyce – połączeniu bieli i czerni. Takie rozwiązanie daje nam duże możliwości aranżacyjne. Poza tym jest ono niezwykle uniwersalne co sprawia, że tak wyremontowana łazienka może posłużyć nam przez co najmniej kilka sezonów.

Podłoga w stylu vintage

Ściany, sufit, a także podłoga w łazience są szczególnie ważne, ponieważ są narażone na działanie wody. Na szczęście w przypadku podłogi mamy praktycznie dowolny wybór. Oto najpopularniejsze propozycje:

  • posadzka w szachownicę – idealnie pasuje do łazienki w stylu vintage, ponieważ sama w sobie jest ponadczasowa, a do tego elegancka. Jest idealnym dopełnieniem aranżacji tego pomieszczenia;
  • mozaika – jeśli nie do końca jesteś przekonany do płytek możesz zdecydować się na mozaikę, która w tym przypadku jest ciekawą opcją;
  • drewno – ten naturalny materiał w każdym przypadku potrafi idealnie „ocieplić” wnętrze. W przypadku łazienki, a właściwie wilgoci niektórzy z nas mogą mieć pewne wątpliwości. Jeśli jednak bardzo zależy nam na ich pojawianiu się możemy zdecydować się na płytki drewnopodobne.

Wanna wolnostojąca

To właśnie dzięki niej wiemy, że mamy do czynienia z łazienką w stylu vintage. Zasługuje ona na uwagę, gdyż w wielu przypadkach stanowi centrum tego pomieszczenia. Co więcej – nie może jej wręcz tam zabraknąć. Według własnych preferencji możemy wybrać białą lub czarną wannę, którą będą wspierać srebrne, złote lub też białe lwie nogi.

Dodatki w stylu vintage

W tym przypadku są one bardzo mile widziane. Warto jednak wiedzieć co dokładnie możemy kupić. Głównie będą to antyczne dodatki – łazienka w stylu vintage może być wyposażona w zegar, bogato ozdobny żyrandol {https://lumigo.pl/rodzaj/zyrandole/}, lustro w ramie, a nawet obrazy! Jednocześnie nie zapominajmy o tkaninach, które również pełnią tu ważną rolę. Przodować będą tu wzorzyste materiały, a także ciężkie zasłony. Z kolei na podłodze powinny pojawić się dywaniki.

Podsumowując, jeśli już zdecydowałeś się na powyższy styl, ale zastanawiałeś się jak urządzić łazienkę w stylu vintage to powyższe wskazówki ułatwią Ci to zadanie. „Must have” będzie tutaj wanna wolnostojąca, która swoim wyglądem przykuje uwagę każdego gościa. Dość dużą dowolność mamy wybierając podłogę czy dodatki do łazienki w stylu vintage. Większe ograniczenia czekają nas podczas doboru koloru – w tym przypadku zazwyczaj decydujemy się na samą biel. Pomimo tego, że w takim pomieszczeniu dzieje się dość dużo to jest to wystrój ponadczasowy. Dzięki temu o kolejnym remoncie czy znaczącej zmianie w łazience możemy pomyśleć dopiero za kilka lat. A w tym okresie będzie ona cały czas w modzie niezależnie od tego jaki ogólny styl wnętrz będzie akurat na czasie.

Podłączenie oświetlenia

Podczas podłączania oświetlenia warto wiedzieć jak podłączyć żyrandol na 2 lub 5 żarówek. To dość istotne już przed zakupem oświetlenia ponieważ nie ma pewności czy kupiona lampa będzie nam działać tak jak wskazuje na to producent.