transport i logistyka

Firma Dachser została założona w 1930 roku przez Thomasa Daschera, a obecnie jest reprezentowana w segmentach biznesowych European Logistics, Air & Sea Logistics oraz Food Logistics. Oprócz transportu, segmentu logistyki kontraktowej firma Dachser oferuje również usługi magazynowania i świadczy powiązane usługi.

Na początku 2013 roku firma przejęła hiszpańską firmę spedycyjną Transunion, zajmującą się spedycją lotniczą i morską, a potem rozszerzyła swoją działalność na Hiszpanię, Turcję, Argentynę, Peru i Meksyk.
W styczniu 2013 r. firma Dachser przejęła hiszpańskiego dostawcę usług logistycznych Azkar z siedzibą w Coslada. W październiku 2013 roku firma przejęła większość w fińskiej firmie spedycyjnej Oy Waco Logistics Finland, zajmującej się spedycją morską i lotniczą. Firma z siedzibą w Vantaa na południu Finlandii posiada dodatkowe lokalizacje w centrach gospodarczych Lahti, Oulu, Tampere i Vaasa.
Firma Dachser osiągnęła sprzedaż w wysokości prawie 24 milionów euro w 2012 roku.

W lutym 2015 roku firma ogłosiła zmianę nazwy na SE & Co. KG. Obszary biznesowe Road Logistics oraz Air & Sea Logistics zostały przeniesione do należącej w całości do spółki zależnej Dachser SE.
Sieć europejska składa się z oddziałów, które są na co dzień połączone ze sobą za pomocą kombinacji usług bezpośrednich, platform i węzłów. Węzły logistyczne w Europie, Eurohuby, znajdują się w Überherrn, Bratysławie i Clermont-Ferrand.

Łączność międzykontynentalną zapewnia globalna sieć transportu lotniczego i morskiego Dachser Air & Sea Logistics obejmująca 170 lokalizacji i lokalnych partnerów.
Natomiast firma Verdion została założona w 2010 roku przez Michaela Hughesa i jest inwestorem w nieruchomości, deweloperem projektów oraz menedżerem aktywów i inwestycji specjalizującym się w europejskim sektorze przemysłowym i logistycznym.

Ze swojej centrali w sercu Londynu i oddziałów w Düsseldorfie, Frankfurcie i Malmö firma Verdion w ciągu ostatnich pięciu lat stworzyła ponad 1 milion metrów kwadratowych wysokiej jakości powierzchni logistycznej i przemysłowej dla różnych gałęzi przemysłu, od magazynów towarów niebezpiecznych po specjalne nieruchomości dla przemysłu farmaceutycznego po duże centra logistyczne dla globalnych firm handlu elektronicznego.

Plan rozwoju firmy Verdion obejmuje obecnie ponad 900 000 metrów kwadratowych powierzchni do zabudowy. Rozwijający się program rozwojowo-inwestycyjny wspierany jest przez strategiczne pozyskiwanie gruntów.
Partnerstwo projektowe pomiędzy ogólnoeuropejskim specjalistą ds. Logistyki Verdion i niemiecką LIST Group przekazało nowy magazyn w Hof w południowo-wschodnich Niemczech międzynarodowej firmie transportowej Dachser.

Firma Dachser obsługuje małe i średnie przedsiębiorstwa z branży budowlanej, spożywczej i przemysłowej oraz centra ogrodnicze. Nowy budynek, który oferuje miejsce na 39 000 palet, znajduje się obok istniejącego 25 000 mkw. centrum logistycznego Dachser.
Dzięki tej drugiej dzierżawie firma rozszerzyła swoją lokalną obecność i obecnie zatrudnia 500 osób w Hof. Kolejnych 300, w tym pracownicy sezonowi lub niezależni przewoźnicy, regularnie pracuje na miejscu dla firmy Dachser.

„Dzięki temu projektowi jeszcze bardziej wzmocniliśmy nasze udane partnerstwo z międzynarodową firmą logistyczną Dachser”, mówi André Banschus, dyrektor wykonawczy firmy Verdion.
„Zrównoważony rozwój był szczególnie ważny w naszym podejściu do projektowania, z ważnymi szczegółami uwzględnionymi w całym budynku, w tym imponującą konstrukcją dachu wykonaną w całości z drewna”, dodał.
Oprócz tego projektu firma Verdion wynająła dwa nowe magazyny firmie Dachser w Verdion Airpark Berlin.

Klaus Nebing, dyrektor generalny centrum logistycznego Dachser w Hof, komentuje: „Nawet w trudnych czasach, takich jak obecna pandemia corona wirusa, firma Dachser jest niezawodnym partnerem dla swoich klientów i partnerów. Z niecierpliwością czekamy na wdrożenie na miejscu zrównoważonej, zorientowanej na wzrost koncepcji logistycznej. W ten sposób utrzymujemy globalny przepływ towarów naszych klientów ”.