wyjazd autobusem na wycieczkę

Pakowanie się do podróży nie zawsze jest proste. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę środek transportu jakim się będziemy poruszać. Inaczej pakujemy rzeczy, kiedy jedziemy własnym samochodem, a inaczej, kiedy będziemy lecieć samolotem. Ważne, by zabrać ze sobą podstawowe przedmioty, które przydadzą się niezależnie od naszego środka transportu.

Rzeczy, które zawsze warto ze sobą mieć

Niezależnie od wybranego przez nas środka transportu zawsze warto mieć ze sobą:
-ubrania na zmianę, w tym jedną ciepłą bluzę lub kurtkę
-buty na zmianę
-środki higieniczne, w tym chusteczki nawilżane
-płyn pod prysznic i ręcznik oraz szczoteczka do zębów i pasta
-wszystkie leki, które bierzemy na stałe

Pakowanie się do samolotu

To pakowanie się nie należy od najłatwiejszych. Zanim zapniemy ostatnie zamek w naszej torbie sprawdźmy, jakie przepisy dotyczące bagażu ma nasza linia lotnicza. Najczęściej bagaż dzieli się na podręczny i rejestrowany. Podręczny to ten, który możemy zabrać ze sobą do samolotu, ale nie może on przekraczać 40 cm szerokości. Różne linie mają różne dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego i warto się z nimi zapoznać. Do bagażu podręcznego możemy zabrać ze sobą maksymalnie litr płynów, przy czym muszą one być w 100 ml pojemnikach. Warto swoje ulubione kosmetyki spakować do małych pojemniczków, by nie musieć kupować ich na miejscu. Maksymalnie możemy zabrać ze sobą 10 takich pojemniczków. W bagażu podręcznym nie możemy mieć przy sobie pilnika do paznokci zrobionego z metalu, ani nożyczek do paznokci, które są dłuższe niż 6 mm. Wszystkie płynne kosmetyki muszą być dodatkowo zapakowane w foliową torebkę, którą dostaniemy na odprawie. W bagażu podręcznym warto również mieć elektronikę, ponieważ bagaż rejestrowany może się zgubić, dlatego warto zabezpieczyć się na taką ewentualność. W bagażu rejestrowanym możemy przewieźć więcej rzeczy, ale trzeba za niego dodatkowo zapłacić. Jeśli zamierzamy dużo zwiedzać i nie chcemy wynajmować samochodu na miejscu, to warto swój bagaż podręczny zapakować w pojemny plecach, by później móc chodzić z nim na wycieczki. Ubrania najlepiej jest spakować zwijając je w rulon. W ten sposób zrobimy więcej miejsca na ewentualne pamiątki i nie przekroczymy limitu bagażu. Zabierzmy najpotrzebniejsze rzeczy, ponieważ każdy dodatkowy kilogram może nas słono kosztować.

Pakowanie się do podróży autobusem

Jeśli jedziemy autokarem na trasie międzynarodowej mamy nieco większe możliwości jeśli chodzi o wielkość bagażu. Nie ma limitu wagi, za to kierowca może odmówić przewozu bardzo dużych walizek, jeśli te nie zmieszczą się w bagażniku, albo w luku bagażowym. W taką dłuższą podróż warto zabrać ze sobą jakieś przekąski i wodę, ponieważ kierowcy najczęściej robią postój na stacjach benzynowych, gdzie bywa bardzo drogo. Na pewno przyda nam się poduszka pod głowę oraz cieplejsza bluza do okrycia. Najpotrzebniejsze rzeczy miejmy ze sobą w środku autokaru, ponieważ kierowca nie zawsze ma czas otwierać dla nas bagażnik na każdym postoju. Warto spakować się w walizkę z kółkami oraz plecak, by łatwiej nam było zanieść rzeczy do naszego noclegu, czy przenieść do innego środka transportu.